Nic nie jest takie jak myślisz.

W całych dziejach ludzkości nie było prawdziwej wojny, w której nie walczyłyby dwa narody, każdy z nich przekonany, że racja leży po jego stronie. Najniebezpieczniejsi ludzie wierzą, że robią to, co robią, ponieważ bez dwóch zdań jest to najsłuszniejsza rzecz do zrobienia. Dlatego właśnie stają się niebezpieczni.

Amerykańscy bogowie, Neil Gaiman

Nie wiedziałabym, że coś się dzieje gdyby nie poranny telefon od męża. Rosja zaatakowała Ukrainę. W tym momencie uświadomiłam sobie, że znów należy przejść w tryb blokowania mediów tzn.jeszcze bardziej odciąć się od wszelkich newsów. Już kilka tygodni temu, gdy politycy zaczęli ogłaszać koniec pandemii i znoszenie restrykcji dało się zauważyć, że to jest marchewka, żeby ludzie jak osły szli dalej smagani batami. Nie do końca wyszło z pandemią, to teraz dokręcimy śrubę strachem przed wojną.

Jużci pojawiają się eksperci od napędzania spirali strachu i dezinformacji. Nie oszukujmy się, wszystko wygląda zupełnie inaczej niż przedstawiają to media. My, zwykli ludzie jesteśmy zbyt ograniczeni żeby przejrzeć rzeczywiste zamiary globalnych szychów. Myślę, że wcale tu nie chodzi o Ukrainę, o terytorium, nawet nie chodzi o urażoną dumę Putina. Ba, może nawet nie chodzi o pieniądze i nowy ład na świecie. Po prostu grupa jebitnie bogatych i chciwych bubków bawi się kosztem całych narodów. To takie proste, oczywiste i oczywiście najmniej wiarygodne.

Nawet ta burza przejdzie jak każda inna.

Pamiętam czas pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, zdawało się wtedy, że nastanie nowy świt dla tego biednego kraju, że grupa uczciwych, proeuropejskich polityków wzniesie ich na wyższy poziom i będą żyć w dostatniej części Europy. I jak się to skończyło? Okazało się, że nadzieje narodu są takimi samymi sprzedawczykami jak prorosyjscy poprzednicy.

Ukraina ma pecha do przywódców, co który przyjdzie to narobi burdelu. Szkoda mi tego narodu, w końcu to nasi bracia-Słowianie. Niemniej jednak nie dam sobie zrobić wody z mózgu opierając się wyłącznie na wciskanej wszystkim narracji o biednej Ukrainie i złym Putinie, przecież gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Zatem skierujmy nasz wzrok dokładnie w przeciwnym kierunku , tylko tam znajdziemy prawdę.

Nie zapomnijcie moi drodzy o nadchodzącej wiośnie, o śpiewie ptaków i rozkwitających drzewach. Tylko takie widoki są warte uwagi.

Jedna uwaga do wpisu “Nic nie jest takie jak myślisz.

  1. Facetka

    Wojna na pewno jest na rękę Amerykanom, ot tak, aby coś się działo, aby sprzeciwić się mordobiciu i aby słupki poparcia rosły… ale tak jak napisałaś. My to tylko kropla w oceanie.
    Cieszę się na nadchodzącą wiosnę 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s